Pisa obytným autem. Kde zaparkovat a kam zajít na pizzu?

19.1.2020 Honza Blažek , 1 komentář

Posledním významným cílem našeho podzimního italského tripu byla šikmá věž v Pise. Spali jsme opět na stellplatzu a ráno jsme si tuto zajímavost vyfotili skoro bez turistů.

Stellplatz Pisa

Stellplatz se kvůli italskému státnímu svátku před víkendem zaplnil na 100 %. My měli štěstí.

Do Pisy přijíždíme v brzkém odpoledni a vyhlídnutý máme stellplatz Parcheggio Camper Via di Pratale (Via di Pratale, 76, 56127 Pisa). Jedná se část velkého parkoviště ohrazenou plotem a určenou pro obytná auta. Na samotném parkovišti se s obytňákem oficiálně stát nedá, ale když je stellplatz plný (viz. dále), tak si s tím tady nikdo moc hlavu neláme. Umístění stellplatzu je ideální, protože k šikmé věži lze dojít procházkou pěšky za cca 30 minut, nicméně už příjezd vám trochu zvedne adrenalin. Ať koumáme jak koumáme, je příjezd na stellplatz skrz klenutou bránu v hradbách s označenou výškou 3,20 metru, což jsme přesně my. Nicméně projet se dá…

Pisa stellplatz anfahrt

Možná to podle Google Street View nevypadá, ale protáhli jsme se. Výškový limit je 3,20 metru.

Na samotný stellplatz se vjíždí přes závoru s vrátným, který nám ukazuje, kam si máme stoupnout. Míst s elektřinou je jen několik, a ta jsou plná či rezervovaná. Takže jsme bez proudu, ale to neva. Stojí se normálně na asfaltu dost blízko u sebe a stellplatz s kapacitou asi 40 míst se poměrně rychle plní. Zjišťujeme, že Italové mají v pátek státní svátek, takže možná máme spíše jen smůlu a v jiné termíny to nebude tak hrozné (i když v sezoně asi ano). Jsme rádi, že jsme přijeli včas a máme své místo. Volně na nehlídaném parkovišti bych auto zítra úplně nechávat nechtěl, možná jsme přecitlivělí plašani, ale pár dodávek v okolí, v kterých evidentně dlouhodobě bydlí celé rodiny kočovných Italů (může se to tak ještě říkat, že jo?) nutí středoevropana k ostražitosti. Cena za stellplatz je bez elektřiny 12 eur, což nám za ten klid stojí a ani mi to vzhledem k tomu, že jsme Pise, nepřijde nějak přemrštěné.

Pisa stellplatz obytným autem

Večerní pizza v Pise

Děti projevily přání, že by k večeři rády pizzu, takže večer za tmy vyrážíme s pomocí Google Maps na průzkum okolí. Děti zůstávají v autě a koukají na TV a my po cca 10 minutách objevujeme Pizzomane (Via Provinciale Calcesana 36) – typické italské bistro s pizzou. Mají solidní výběr, objednáváme si do krabice s sebou, platíme opět vcelku sympatické částky 7-10 eur. V autě si pochutnáme, zapijeme vínkem, koukneme na telku a jdeme na kutě.

Pisa stellplatz obytným autem

Hurá k věži. Je šikmější, než jsme čekali.

Pohodovou procházkou je to k šikmé věži ze stellplatzu asi 30 minut. Využít lze i MHD, což nám přišlo zbytečné.

Ráno vstáváme kolem 7:30, je chladněji, ale sluníčko, takže po snídani docela rychle vyrážíme k šikmé věži a těšíme se na pěkný den. Je to pěšky zhruba 30 minut a navigace není složitá. K šikmé věži přicházíme ještě v rozumnou dobu, takže prvních pár fotek zvládáme pořídit bez vyložených davů turistů. Ti se začínají valit až tak kolem desáté. Opět to vzhledem k termínu (začátek listopadu) není vyloženě masakr, ale i tak je tato turistická atrakce navštěvována evidentně celý rok a hodně. Na povinné kafíčko si odskočíme za hradby Náměstí zázraků (Piazza dei Miracoli), kde počet turistů rapidně poklesne, ale zato přibydou stánky s poměrně nevkusnými suvenýry. Ale kafe mají dobré! Pak neodoláme a ještě zajdeme na oběd (zase pizza a špagety) a vracíme se zpět k autu. Kolem 14 hod odjíždíme směr Lucca a dále pak Modena. Italský roadtrip se nám blíží ke konci…

Pisa stellplatz obytným autem Pisa stellplatz obytným autem Pisa stellplatz obytným autem

Líbil se vám článek? Nenechte si ho pro sebe:

1 komentář

Michal
15.6.2021

V obytňáku se dá projet skoro celá Evropa. Jen to chce vědět, kam zaparkovat a mít pár tipů jako podáváte vy. To se mi hodně líbí, že nezapomínáte ani na nás, co jezdí v karavanu nebo obytném voze. :) Ostatně ta komunita lidí je naprosto skvělá. Předloni jsme píchli pneumatiku a hned nám jeden frajer nabízel stejnou a my mu jen pošleme peníze. Bylo to fakt super, na to že to byl Slovák.

Odpovědět

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *