Vyplatí se počkat do roku 2017 na nové BMW X3?

14.10.2015 Honza Blažek , , 0 komentářů

Třetí generace BMW X3 se v Evropě představí v roce 2017, podle dostupných informací čeká kompaktní SUV spousta zasadních změn. Ani ne tak vzhledových, jako spíše technologických. Mluví se o plug-in hybridu s dojezdem 50 km, stejně jako o verzi X3 M40i s výkonem více než 255 kW…

Server Motoring přinesl render potenciální podoby třetí generace BMW X3. Ta se už čile testuje (snímek © Automedia z března):

bmw x3 test

Nejen jako plug-in hybrid, ale také jako sportovní verze X3 M40i s výkonem přes 255 kW!

Kompaktní SUV je vyvíjeno pod kódovým označením G01 a díky novému modulárnímu designu by se měl vylepšit komfort i prostornost. Velké téma samozřejmě bude paleta pohonných jednotek. Je jasné, že budou četně zastoupeny derivace tradičního dvoulitrového turbodieselu a lehce „potuněné“ benzinové čtyřválce, ale hovoří se rovněž o plug-in hybridu, který by čistě na elektřinu ujel až 50 km a spolu se spalovacím benzinovým přeplňovaným čtyřválcem mohl nabízet kombinovaný výkon až 245 kW.

Podvozek nového BMW X3 zdědí v roce 2019 i druhá generace BMW X4.

S ještě vyšším výkonem by se měla objevit verze X3 M40i (255 kW+) poháněná přeplňovaným třílitrovým šestiválcem, možná stejným, jako je v modelech M3/M4.

Líbil se vám článek? Nenechte si ho pro sebe:

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *