Škoda Kodiaq – studie VisionS mnohé napoví

17.2.2016 Honza Blažek 1 komentář

Reálnou předzvěstí nového velkého SUV Škoda Kodiaq, která se na našem trhu objeví až na přelomu roku, je studie VisionS, kterou Škodovka ukáže na ženevském autosalonu. Přináším pár prvních zajímavých informací…

Škoda Kodiaq je sice pracovním názvem, který sice údajně ještě není zcela stoprocentní, ale na druhou stranu určitě není jeho použití nereálné (takže si na něj spíše zvykejme). Tato novinka se poprvé hmatatelněji ukáže na březnovém ženevském autosalonu, a to zatím pouze ve fázi studie VisionS.

Škoda Kodiaq bude velikostně spadat do segmentu Superbu a může mít až sedm sedadel.

Informace k němu jsou zatím spíše kusé, ale i tak si lze poskládat část mozaiky. Škoda Kodiaq bude autem v kategorii Superbu, lze tedy očekávat délku kolem 4,7 metru a bude jako první Škodovka k dispozici i ve verzi se sedmi sedadly. V sériové podobě se představí na podzim na pařížském autosalonu a do prodeje by se měly první kusy dostat na přelomu roku  2016/2017. Několik měsíců po uvedení na trh by se měla paleta rozšířit ještě o velké kupé-SUV se čtyřmi dveřmi, což je trend, který nyní letí. Pro čínský trh je tento derivát již schválen, o uvedení do Evropy ještě není finálně rozhodnuto a svou roli v tom hrají i výrobní kapacity.

Studie vozu Škoda Kodiaq, která bude v Ženevě, má již známé rozměry: na délku měří 4,70 m, má poměrně velkou šířku 1,91 m, je 1,68 m vysoký a rozvor platformy MQB je 2,79 m. O pohon všech kol se stará plug-in hybridní ústrojí s nejvyšším systémovým výkonem 165 kW (225 k), díky kterému tento automobil zvládne zrychlení z 0 na 100 km/h za celkem slušných 7,4 s a dosahuje nejvyšší rychlosti téměř 200 km/h. Spotřeba v normovaném cyklu je pouhých 1,9 litru benzinu. Škoda VisionS ujede v čistě elektrickém režimu až 50 km, s oběma druhy pohonu ujede na jedno tankování/nabití až 1000 km.

Škodovka bude v uvádění nových modelů SUV pokračovat i pak, a to nástupcem modelu Škoda Yeti, který by se měl objevit opět na přelomu roku, tedy někdy v zimě 2017.

Škoda Kodiaq

První skici této studie vypadaly takto:

Škoda Kodiaq

Škoda Kodiaq

 

Líbil se vám článek? Nenechte si ho pro sebe:

1 komentář

Stanislav
6.9.2016

Rád bych napsal že už studie naznačovala že nové české SUV bude originální auto a to se povedlo do posledního puntíku. Nenašel jsem jedinou věc co by mi na autě vadilo a to jsem koukal ze všech stran je krásně proporcionálně vyvážené. Od pana Kabáně to je další mistrovské dílo v tak krátký čas a musím říct že ho moc obdivuju že během několika let se jeho rukopis podepsal na českých autech a vím jak si ho oblíbili i v německu a škoda se tam stala velmi oblíbenou značkou když vemu co tam mají kvalitních aut od nejlepších výrobců tak škoda si tam už vybudovala dobrou image a Kodiaq bude dalším autem co dobude svět a já vůbec nepochybuju že amerika tak krásný auto bude odmítat ale naopak se tam bude vyvážet a stane se tam výstavním zrcadlem evropské kvality

Odpovědět

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *