Jak objet slovinskou dálnici 2018

14.6.2018 Honza Blažek , 37 komentářů

Také letos jsem v polovině června osobně projel objízdnou trasu slovinské dálnice cestou do Chorvatska. Dobrá zpráva je, že to stále jde, a to dokonce s obytným autem, u kterého je úspora za předraženou dálniční známku výrazná.

Slovinci dostavěli za městem Ptuj další kus dálnice, takže se objízdná trasa trochu protáhla

Jak objet slovinskou dálnici v roce 2018? Můj itinerář, který mám již tradičně na blogu a je v PDF po tisícovkách hojně stahován, jsem i pro rok 2018 aktualizoval, a to na základě vlastní zkušenosti z poloviny června. Vzhledem k tomu, že Slovinci postupně budují dálnici až na hranice s Chorvatskem (hraniční přechod Macelj), doznala letos trasa změn v závěrečné fázi, kdy je nutné podle dálnice ještě pokračovat zhruba 7 kilometrů na nájezd č. 7 (Podlehnik). V rámci naší červnové dovolené jsem tedy trasu projel, abych zjistil, jak to opravdu aktuálně vypadá.

2018: Stále to ještě jde

Pořád to ještě jde a není to kdovíjaká křeč. Objízdná trasa je vhodná i pro obytné automobily, které takto ušetří za známku 30 Eur.  Objízdná trasa je v pohodě průjezdná, jen na začátku za mostem Trate je silnice už docela rozbitá, nicméně ne tak, aby se nad jejím stavem pohoršoval zrovna český řidič. Dále pak na některých místech narazíte i nový asfalt. Pokud budete trasu přesně dodržovat, ptujskou řeku Drávu opravdu přejedete po moderním Puhově mostě, za kterým hned na prvním kruhovém objezdu začíná změněný itinerář objezdu na Exit 7 (Podlehnik), od kterého již není dálnice (ona to zatím ani není dálnice, ale staveniště) zpoplatněná až na hraniční přechod Macelj. Trasu jsem projížděl osobně v polovině června, v noci za silného deště a mlhy – i tak se to dalo zvládnout. U Lenartu byla sice objížďka, ale dobře značená a jen několik kilometrů, takže ani to nebyl žádný zásadnější problém.

Kolik objížďkou ušetříte?

Docela dost. Pokud byste jeli ve Slovinsku jen ten kousek mezi rakouskými a chorvatskými hranicemi (Šentilj-Macelj), tak objížďkou ušetříte zhruba 800 Kč. Pravda, ztratíte asi půl hodiny času, ale to není na tak dlouhé trase kdovíjak zásadní. Slovinská dálniční známka se kromě toho kupuje v závislosti výšky auta nad jeho přední nápravou – do 1,3 metru (běžná osobní auta) zaplatíte za sedmidenní kupón 15 Eur, pokud máte ale více (větší SUVMPV, dodávky, obytné vozy…což je i náš případ) stojí známka 30 Eur!

Tentokrát žádné kolony na hranicích

Popravdě, nejhorší část cesty byla naše česká D1, která je snad víc rozkopaná než v celku. Tam jsme ztráceli čas, dále pak cesta celkem šla i přes Vídeň a Graz se projelo bez problémů. Mým cílem bylo dostat se přes noc do Chorvatska a tam si schrupnout někde na pumpě. Po loňském čekání na Slovinsko-Chorvatské hranici v půl třetí ráno to letos proběhlo úplně v pohodě a rychle, takže jsme nakonec po půlnoci zakotvili na pumpě a docela v pohodě se vyspali (dokonce ani Češi tentokrát tolik nehalekali).

 jak objet slovinskou dálnici 2018

Kudy a jak objet slovinskou dálnici v roce 2018?

Objízdná trasa je vhodná i pro obytná auta, která díky ní ušetří za známku 30 Eur!

 1. Cestou z Čech sjedete ještě v Rakousku na sjezdu 226 na Gersdorf a pokračujete podél hranice na Mureck, kde překročíte hraniční most (Trate).
 2. Za ním zahnete vpravo na Maribor (Šentilj, Ptuj, Lenart).
 3. Dál se držíte značení na Lenart, v němž na první větší křižovatce odbočíte na Maribor a po dalších pár metrech vlevo na Ptuj (č. 229).
 4. Při přejezdu dálnice nepodlehněte instinktu a nenajíždějte na ni, pokračujte na Ptuj, kde se na první křižovatce dejte doleva na tzv. Dornavskou cestu.
 5. Následuje několik kruhových objezdů – první opusťte druhým výjezdem, druhý prvním sjezdem směrem k obchodní zóně. Třetí a čtvrtý kruháč opusťte druhým výjezdem a poslední pátý kruhový objezd pak prvním sjezdem na Záhřeb.
 6. To již uvidíte moderní Ptujský most, za nímž na prvním kruhovém objezdu sjedete prvním výjezdem směr Draženci
 7. Na dalším kruhovém objezdu sjedete třetím výjezdem a pokračujete po Zagrebška cesta po hlavní silnici.
 8. Na dalším „téčku“ odbočte doleva směr HR-Zagreb na silnici č. 710, po které pokračujte dále.
 9. Na dalším kruháči sjedete první výjezdem směr Tržec, Jurovci a pokračujete podél dálnice (máte ji po pravé ruce) směrem na Tržec. Kvalita silnic je zde v pohodě.
 10. Na kruhovém objezdu vezmete první výjezd a hned na následujícím pojedete „o třičtvrtě“ na silnici č. 690
 11. Následující kruhák projedete směrem na Podlehnik stále těsně podle dálnice, kterou následně přejdete (směr Zagreb) a na nájezdu č. 7 se napojíte na nedostavěnou část (je označena jako dálnice, ale již bez poplatku) a pokračujete směrem na hranice.

Připravil jsem pro vás detailní itinerář této trasy ve formátu PDF ke stažení do mobilu nebo k vytištění, a to i s mapou na dvě stránky A4: DETAILNÍ ITINERÁŘ OBJÍZDNÉ TRASY SLOVINSKÉ DÁLNICE 2018

Chcete vidět trasu přímo v Google Maps? Vytvořil jsem ji pro vás ZDE.

Další podrobné užitečné informace, které se  vám budou hodit cestou do Chorvatska jsou přehledně shrnuty v tomto příspěvku.

A jeden super tip na závěr – jak ušetříte hodně času na mýtnici

Při cestě od Jadranu zpět do Česka je tradičně kritická mýtnice Lučko na dálnici A1. Tam se tvoří opravdu velké kolony a čekání může být opět v řádu vyšších desítek minut či dokonce hodin. Dám vám tip, za který mi možná budete opravdu vděční a díky kterému si čas v koloně zkrátíte na minimum. Stačí platit mýto platební kartou, což většinou stejně děláte. Zhruba 2 kilometry před samotnou mýtnicí se držte v pravém jízdním pruhu a sjeďte z dálnice mírně vpravo rovněž k mýtnici, která má značení ENC, Smart Card, ale také Bank Card. Nemá obsluhu, takže to musíte zvládnout sami (zastrčíte lístek a následně kartu a je to) a pak pojedete za svodidly paralelně s dálnici a čekajícími auty, samotnou mýtnici Lučko minete bez čekání a hned za ní se připojíte zase na dálnici a pokračujete s úsměvem na rtech dál k domovu. Napište mi do komentářů, jestli jste to zkusili…

jak objet slovinskou dálnici 2018

Líbil se vám článek? Nenechte si ho pro sebe:

37 komentářů

Luboš
14.6.2018

Super článek, ale nemá někdo zmapovanou trasu přes budějovice, salcburk, tunel karawanken a dál na istrii? Pokud se dobře dívám, tak směrem na lublaň a dál je placená dálnice. Tak jak se jí vyhnout?

Odpovědět

  Tom
  19.6.2018

  Teď jsem se koukal podrobněji na to od Honzy. Bohužel to nevyužijeme:(, jedeme taky na Istrii, ale jsme zvyklí tam jezdit přes Vídeň. Toto je cca o 1 – 1,5 hod. delší. A čas je s dětma pro nás prostě peklo:). Takže asi zaplatíme (nejedeme v sobotu, tak to snad bude lepší s frontama). Na případnou objížďku slovinské dálnice mrknu ještě po večerech, ale s naším cílem nevím nevím…

  Odpovědět

  H
  1.8.2018

  Na Istrii přes Itálii. Super cesta. Vloni jsem jel a slovinská dálnice se nechá bez problémů objet

  Odpovědět

Martin
14.6.2018

Díky za info, tímto blogem jsi vlastně odpověděl na můj dotaz emailem.Jedu příští týden, a tuto trasu používám co zavedli mýto ve Slovinsku, jen se to změnilo od mostu ve Ptuji směrem k hranici HR.To číslo nájezdu na neplacený úsek není 9, ale exit 7.Nevím proč na goggle mapy je tam ta devítka.Exit 5 Ptuj vzchod, exit 6 Lancova Vas a exit 7 Pohledník (nově zprovozněný placený úsek), od exitu 7 na hranici bez známky to je OK.Nevím proč novináři tuto trasu nedoporučují viz. https://cestovani.idnes.cz/cesta-trasa-chorvatsko-dalnice-kolony-mytne-dalnicni-znamka-mapa-trogir-cesko-benzin-tankovani-ijh-/kolem-sveta.aspx?c=A180612_120751_chorvatsko_taj .Podělím se o svou zkušenost v exponovaný den pa/so ,Zatím šťastnou cestu všem.

Odpovědět

  Marcela
  24.6.2018

  Dobrý den. Jedeme do Chorvatska ve středu 27. 6. a máme obavy, jestli se nebudou na hraničním přechodu Gruškovje/Macejl kvůli prohlídkám kamionu tvořit kolony? Nemáme s podobným termínem praktickou zkušenost, vždy jsme jezdili začátkem září v neděli, kdy byl průjezd přes hranice plynulý bez čekání.

  UAMK doporučuje ze Ptuje jet na hraniční přechod Zavrč, dále pak na chorvatský Varaždin a napojit se na dálnici A4 vedoucí z Maďarska a pokračovat na Záhřeb.

  V Lidových novinách zase dopuručují ze Ptuje jet na hraniční přechod Gradičše/Cvetlin a napojit se na chorvatskou dálnici A2 na exitu 4 Sv. Křiž/Začretje.

  Co bychom ale nejvíce přivítali, popis trasy zpět do ČR. Kde sjet z chorvatské dálnice, abychom se vyhnuli předražené slovinské dálnici?

  Děkuji
  Marcela

  Odpovědět

   makabat
   26.6.2018

   Dobrý den, takto v týdnu jezdíme už několik let a nikdy jsme neměli na přechodu Macejl problém. Za dva týdny jedeme taky a určitě jedeme touto cestou přes Podhlednik na Macejl.
   Šťastnou cestu, Martin

   Odpovědět

Marcela
21.6.2018

Bylo by možné popsat i trasu zpět? Za pár dní vyrážíme. Děkuji

Odpovědět

Marcela
21.6.2018

Bylo by možné, abyste popsal i cestu zpět? Od chorvatských hranic Macejl do Ptuje nebo až k rakouskému dálničnímu nájezdu Gersdorf.

Odpovědět

Marcela
24.6.2018

Dobrý den, který den v týdnu jste cestu v polovině června 2018 absolvoval? Netvoří se na chorvatsko-slovinských hraničním přechodu Macejl ve všední dny kolony kvůli prohlídkám kamionů? Nebylo by lepší použít méně frekventovaný přechod, jenže jaký?

Odpovědět

  Petr
  25.6.2018

  Zkuste Cvetlin.

  Odpovědět

   Marcela
   26.6.2018

   Děkuji, ano s nejvyšší pravděpodobností zkusíme hraniční přechod Cvetlin.
   ÚAMK sice píše, že není pro cizince, ale jak se dočítám na diskuzích, řada českých řidičů tudy bez problémů projíždí, celníci na hranicích je normálně pouští, takže se rozhodně nedopouštějí nelegálního přechodu hranice. Na stránkách velvyslanectví ČR v Lublani je hraniční přechod Cvetlin uveden mezi hraničními přechody pro místní dopravu, otevřen je 24 hod/denně.
   „Hraniční přechody pro místní dopravu jsou určeny výhradně pro oprávněné osoby dle dohody o hraniční dopravě a spolupráci

   Všechny osoby, které požívají práva na volný pohyb v rámci EU mohou překročit státní hranici na hraničním přechodu pro místní dopravu s platným cestovním pasem nebo občanským průkazem(par. 2, čl.4 rozhodnutí o ustanovení hraničních přechodů, úřední výtisk 18/2015)“
   https://www.mzv.cz/ljubljana/cz/konzularni_informace/aktualne/upozorneni_pro_ceske_obcany_nemoznost.html

   Odpovědět

Petr
25.6.2018

Tak toto je jedna z nejpřesnějších map, která ukazuje objetí drahé slovinské dálnice. Já si tak počítal, kolik stojí kilometr dálnice v Rakousku, Chorvatsku a Slovinsku. V Rakousku je to 0,82Kč za 1km, v Chorvatsku je to cca2,-Kč za 1km(záleží, kde sjíždíte) a Slovinská je za 7,40 za 1km. Takže pokud Slovinci nezavedou jednodenní známku za třeba 5 Eur, tak ji bude stále hodně lidí objíždět. Si myslím já. My jezdíme skrz Maribor a také to není špatná trasa. Když to tak člověk porovná, tak všechny trasy jsou jakžtakž schůdné, než naše D1.

Odpovědět

Luděk Durďák
26.6.2018

Na staré diskuzi z roku 2017 jsem dnes popsal svoji aktuální zkušenost z cesty do Chorvatska a zpět přes Maďarsko, nechci to tu spamovat, kdo chce, najde si to. Trasu přes Mureck, Lenart, Ptuj jsem jel v roce 2014 a cesta přes Maďary mi přišla mnohem příjemnější, úplně jsem hleděl jak rychle jsem byl na HU-HR hranicích. Provoz v Maďarsku tam i zpět minimální… Varianta přes Maďary je asi spíš pro Moraváky, než pro Čechy, ale alternativa to určitě je.

Odpovědět

  Marcela
  27.6.2018

  Ta cesta přes Maďarsko by mě také zajímala. Jezdíme z Českých Budějovic na Salzburg, Graz, platíme tunely, ale je to pro nás z jihu rychlejší než na Vídeň. Je výhodné jet přes Maďarsko z Grazu a je to pohodlné i bez maďarské dálniční známky?

  Odpovědět

   Luděk Durďák
   27.6.2018

   Trasu z Grazu na Maďary neznám a nevím na kolik je výhodná. Vím, že kamarád třeba roky jezdí v Rakousku přes Ilz a Feldbach a chválí si to, ale já osobně nevím. Z Budějovic mi to hrubým pohledem na mapu přijde přes Maďary jako zajížďka. Jinak vyhnout se dálnicím v Maďarsku určitě dá, cesta 84 nebo 86 ze severu na jih je pohodlná a jezdí se po ní dobře.

   Odpovědět

Kurt Houdek
26.6.2018

Dobrý den, opravdu krásně zpracovaný , články v novinách mají hodně daleko
do tohoto zpracování. Nevěděl jsem , jak daleko se prodloužila dálnice. Nyní je mi to jasný. Nebojte se toho , můžete podle návodu klidně jet…
Děkuji Honzovi Blažkovi. S pozdravem Kurt

Odpovědět

Martin
28.6.2018

Tak jsem tu cestu absolvoval, akorát operativní změna plánu, vzhledem k asi už kilometrové koloně ve dvou pruzích před exitem 7 Pohledník, jsme v Pohledníku na neplacenou dálnici nenajeli, ale jeli dál směrem na Rogatec.Úzké okrsky až lesní cesty mezi chalupami, ale pořád jsme jeli.Směr Zakl- Čremošné-S.Jure.Kdybychom to věděli, asi jsme jeli hned z Ptuje na Rogatec a nebo Cvetlin.Ale prostě je tady i tato varianta.Exit 226 v Rakousku na Mureck až nájezd Durmanec na HR dálnici přesně 2 hodiny.Jak dlouho to někomu trvalo, kdo jel po Slovinské dálnici a pak čekal na přechodu Gruškovje od toho exitu 226 po mýtnou dálnice na Zagreb?Bylo by to zajímavé srovnání.

Odpovědět

  Marcela
  7.7.2018

  Takže pro srovnání. My jsme jeli ve středu 27. 6. 2018. Na sjezdu 226 jsme byli v cca 16:10 a vzhledem k časovému zdržení už přes ČR a Rakousko jsme se rozhodli, zakoupit si slovinskou dálniční známku. Najeli jsme na dálnici v 16:30 a frčeli po prázdné dálnici až k hraničnímu přechodu Gruškovje/Macelj, kde jsme na té polňačce (dálnice ve výstavbě) před přechodem očekávali oblaka prachu a zácpy, ale žádné se nekonaly. Před námi byla 2-3 auta a my projeli naprosto plynule. Čistý čas cesty 1 hodina, paráda, zatím nejlepší cesta přes Slovinsko.

  Jenže pár dní na to, v neděli 1. 7. v cca 14 hodin jeli po slovinské dálnici naši známí a čekali 1,5 hodiny v koloně před Gruškovje/Macelj.
  Neděle bývá na cestu do Chorvatska vzhledem k malému provozu optimální (naše několikanásobná zkušenost), ale zřejmě kromě prvního prázdninového víkendu.

  Odpovědět

R
30.6.2018

Jel jsem dnes 30/6/2018 a PRŮŠVIH. 3 uzávěry ani do Murecku to neslo. Ve Slovinsku 2 objizdky druhá tak prudká ze by to obytnak snad nevyjel. Byla také jízda po písku a hline ve Slovinsku. Rozhodli se to objizdecum otrávit navždy. V roce 2018 fakt určitě ne! Já měl tedy dost času a jel to ve dne ale jinak fakt varuji. A krom objizdek ještě 1 semafory na okresce jízda jen 1 pruhem. Jsem toho ještě plný :)

Odpovědět

  Petr
  2.7.2018

  Jel jsem to zpět 28.6.2018. Pod každé slovo se mohu podepsat. Letos je cesta Slovinskem obzvláště vypečená.

  Odpovědět

   Marcela
   7.7.2018

   Objížděli jsme zpět slovinskou dálnici v pátek 6. 7. 2018 přes hraniční přechod Cvetlin (zvolili jsme tento přechod vzhledem k zácpě na dálnici od mýtnice Trakoščan před hraničním přechodem Macelj) , Ptuj, Lenart, Mureck a byla to HRŮZA, kterou jsme tu roky předtím nikdy nezažili a zdržení min. 2 hodiny. Letos Slovinci tuto objížďku cizincům maximálně znepříjemnili v podobě několika objížděk:
   1) Ptuj – chtěli jsme se zácpám ve Ptuji vyhnout přejezdem přes řeku Dravu mezi obcemi Videm pri Ptuju a Markovci, ale bohužel, práce na silnici, zákaz vjezdu, museli jsme to otočit a jet přikázaným směrem jízdy, který nás vedl na jediný fungující most ve Ptuji Puhov most, všechny cesty k němu směřují a tvoří se před ním na všech silnicích kolony. My jsme si postáli 45 minut – pátek 16. hodina.
   2) Lenart – rekonstrukce středu města, krátká objížďka, ta byla v pohodě
   3) mezi Lenartem a přechodem Trate – nečekaná objížďka přes Sveta Ana a Ledínek – úzké silničky, kopce, serpentýny – krásné okolí, výhledy, ale cesta hrozná
   4) dále jsme jeli po dálnici na Graz, Salzburg, což je nejrychlejší cesta do Českých Budějovic, jenže aby toho nebylo málo, po cestě práce na silnici, takže snížená rychlost a mezi Freistadtem a přechodem Dolní Dvořiště další šílená objížďka lesy, kde lišky dávají dobrou noc.

   PS: také cesta Trakoščan-Cvetlin-Ptuj se mi moc nelíbila, sice malý provoz, ale úzké silnice, kopce, serpentýny, za Cvetlinem jsem se na těch serpentýnách bála. Celníci nás a ostatní cizince na přechodu Cvetlin normálně pustili, ač ÚAMK uvádí, že to není mezinárodní přechod.

   Takže nevím, jakou trasu letos nejlépe zvolit. Cestou tam ve středu 27. 6. jsme si zaplatili slovinskou dálnici (v 16:30) a frčeli jsme po prázdné dálnici, nestáli jsme ani před Macelj v žádné koloně a ušetřili min. 2 hodiny času. Jenže v neděli 3. 7. stáli naši známí na dálnici před Macejl v 1,5 hodinové koloně. Takže teď babo raď, kudy jet letos do Chorvatska. Nevím, do kdy trvá objížďka Trate-Lenart, ale Ptuji se určitě vyhněte, možná cestou na hraniční přechod Zavrč, jak doporučuje ÚAMK?

   Odpovědět

R
30.6.2018

Mapa v článku v Google Maps vede po dálnici a pak z ni uhyba. To asi ne

Odpovědět

R
1.7.2018

Zkráceně. Silnice 433 je ve Slovinsku neprůjezdná ! Pozdní se to také tak ze právě v Google maps v jejím prostředku není žádná doprava.

Odpovědět

Milan
1.7.2018

30/6/2018 Objížďka do Murecku opravdu síla. Uzká cesta na jedno auto mezi kukuřičnými poli. Nebýt GPS, asi bych to nedal. Rakušané totálně zklamaly. Objížďka má být do 6.7.
Slovinsko nebylo o moc lepší,ale alespoň byla objížďka dobře označena.
Jel jsem na Podhlednik a napojoval se na dálnici. Odsaď není již zpoplatněna – přeškrtlá viněta. Na přechodě to šlo docela rychle, cca 5 minut. Jel jsem okolo 10.večer.
Z Ptuje na Podhlednik jsem si zvolil jinou trasu, než popisoval autor.
Chorvatsko bez problémů.

Odpovědět

Josef Novák
4.7.2018

Dobrý den, jsem velmi rád za tento článek. Naprosto stejnou trasu jsem si naplánoval na letošní dovolenou (začátek srpna). Pouze jsem si nebyl jist zda před Podhlednikem budou dokončeny mosty a za Podlehníkem se bude možno napojit bezplatně na ,,dálnici“. Pokud by to nešlo tak jsem měl v záloze další dvě varianty. Spíš mě udivuje reakce různých článků v novinách ,časopisech ale hlavně v UAMK. Tam všude nám podsouvají jak není výhodné objíždět Slovinskou dálnici, nebo navrhují šílené trasy vnitrozemím. Vždyť to nebylo, až tak složité ani pro mne , a to jsem použil pouze běžně dostupné mapy v PC. Vůbec tomu nerozumím . Snad si Slovinský automotoklub nezapl…. . To je absolutní .

Odpovědět

  Marcela
  7.7.2018

  Jo, než jsme vyjeli, taky jsem UAMK nechápala, proč před objížďkou slovinské dálnice varuje. Teď už jejich varování po vlastní včerejší zkušenosti chápu – viz. můj komentář výše. Už jen ty kolony v Ptuji, kterým se nevyhnete a objížďka mezi Lenartem a Trate ta je taky výživná – jeďte alespoň ve dne, ať si ty výhledy užijete, ale jako řidič se spíš budete muset soustředit na to, abyste nesjel z cesty.

  Odpovědět

Roman
11.7.2018

Mýtnici Lučko patíme kartou už 3 roky a je to super, bez koln a rychle.

Odpovědět

V
17.7.2018

Cesta zpět – podle popisu pana Blažka ale opačným směrem + použiti on-line navigace VAZE pro „kdyby něco“. Ptuj jsme skoro neviděli – veškeré uzavírky zůstali mimo, hrůza v Lenartu – dejte se na značený objezd před Lenartem přes průmyslovou zonu doprava a za chvilku jste pryč i z Lenartu. Na cestu do Mureku jeli jsme jinou cestu přes kopce (zas uzavírka, ale značená). Za chvíli jste v Mureku.
Cela cesta přes Slovinsko 1,5 hodiny v MPV s rakvi a 4 kola na závěsu v noci.
Tady to je skoro přesné i s objížďky.
https://www.google.hr/maps/dir/46.2723233,15.8669367/46.3420399,15.8766018/46.4295298,15.8895216/46.7076235,15.7848011/@46.3727874,15.8681285,12.86z/data=!4m16!4m15!1m0!1m0!1m10!3m4!1m2!1d15.8390155!2d46.6573375!3s0x476f72cb3f7becb1:0x140e5f7c7c10df85!3m4!1m2!1d15.8162404!2d46.6889522!3s0x476f0ceefa75e315:0xe1193313e4e805cd!1m0!3e0?hl=cs

Odpovědět

Libor Veselý
20.7.2018

V noci na 20.7.2018 jsme projeli bez placení a bez problémů Slovinsko. V Rakousku na exitu 228 přes starou nákladní celnici, po staré silnici přes Maribor (městem kolem nádraží) a dále směr Ptuj. V Tržci podle budované dálnice do Podlehniku s napojením před Macejl. Označeno „bez vinjety“. Macejl i Lučko v pohodě (jeli jsme ze čtvrtka na pátek kolem 2 hodiny).

Odpovědět

Michal
24.7.2018

Ve Slovinsku tento návod nevyužijete zcela, protože je to tam samá uzavírka ALE značena značkama bez nutnosti vjet na dalnici. Chce to jen být na pozoru a nemotat do vyznačených cest tento návod. :D

Odpovědět

Alan
28.7.2018

Letos bych nikomu nedoporučoval objížgět Slovinsko.Je tam plno uzavírek a čas,nervy a benzín si ušetříte cestou po dálnici.Objížďky jsou jak v Lenartu tak i v Ptuji a přechod je nejblíže Rogatec.Všude uzké silnice,plno vesnic a rychlost max.50.Takže ať si to každý zváží sám.Zpět se vracím po dálnici.Přeji všem šťastnou cestu.

Odpovědět

Zdenek
19.8.2018

Jel jsem tam i zpet cestou pres Maribor, vicemene soubezne s dalnici. I kdyz zejmena pres den (cesta zpet) jsem se v ramci moznosti snazil dodrzovat rychlost, tak cesta trvala cca 1 hodinu – mezi sjezdem z dalnice v Rakousku a opetovnym najezdem na dalnici ve Slovinsku.

Odpovědět

Petr
27.8.2018

Jízda přes Ptuj je dobrá, jen mezi Lenártem a Murekem je několik objížděk, cca 10 minut. Ovšem návrat 28.8. nikomu nepřeji. Slovinští celníci se u Macelju fakt vyřádily. Kolona, popojíždění a celkem to zabralo dvě a půl hodiny. Neděle odpoledne, nikde nikdo, všichni byli na tomto přechodě…

Odpovědět

Adam
9.5.2019

Hello Honza,
Do you know maybe how is there now? DARS finished the whole motorway, so when you head up through Gruskovje-Macelj the vignette is obligatory to the border crossing (also on the section Podhlehnik-SLO)? But maybe there is also possibility to cross the SLO-HR border in Gruskovje when you drive regional (service) roads, there are next to the motorway lanes? Do you know anything about that?

Odpovědět

Martin
6.6.2019

Ahoj, jak to vypadá letos?Jedu 21.6.2019 a letos zatím varianta z Ptuje na Cvetlin a Trakosčan. Slovinskou známku ani letos nemám v plánu kupovat.

Odpovědět

Karo
29.6.2019

Když to tak čtu, tak ve slovinsku radši i zůstanu… :)))
Než solit to dál do chorvatska – furt lepší tam s cestou přes itálii

Odpovědět

Dusan
25.6.2021

Dalnice je dostavena a zpoplatnena. Clanek radeji smaz, nebo aktualizuj…

Odpovědět

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *