Německo: Legoland Deutschland obytným vozem

21.9.2018 Honza Blažek , , 4 komentáře

Legoland Deutschland v německém Günzburgu je oblíbeným cílem i pro spoustu českých rodin s dětmi. Protože víceméně všude jezdíme obytným vozem, ani nás nenapadlo vyrazit do Legolandu jinak. Přináším osobní tipy, kudy jsme jeli, kde jsme přespali, kolik stálo vstupné a parkoviště a spoustu dalších informací, které by vám mohly pomoci při plánování vaší cesty, jakkoliv může probíhat úplně jinak…

Kolik stojí vstupné do Legoland Deutschland a jak ho koupit výhodněji?

Nápad vyrazit do německého Legolandu jsme dostali na konci srpna 2018 dost spontánně. Vlastně jsme se ráno probudili a řekli si, proč tam teda nevyrazit – počasí se mělo postupně kazit, tak nač čekat. Jedna z velkých výhod obyťnáku je právě tahle flexibilita. Dopoledne jsme teprve začali zjišťovat přesnější informace, kde to vůbec je a kolik že stojí vstupné, na internetu jsme našli i nějakou výhodnější akci platnou do konce srpna s cenou celodenního vstupného na osobu za 29,90 EUR, což je sice úspora jen pár EUR, ale proč je neušetřit. Kromě toho si lístky v pohodě koupíte z domova, zaplatíte kartou a jen si je vytisknete nebo uložíte do mobilu – tohle funguje bez problémů. Jejich web doporučuji sledovat, akce s lehce zvýhodněným vstupným jsou průběžné během celého roku. Nás tedy jednodenní vstup pro celou rodinu přišel asi na 3100 Kč.

Náš plán cesty…

Plán cesty byl jednoduchý, v podvečer vyrazíme z Prahy, dojedeme někam na stellplatz, přespíme a ráno se přesuneme na velké parkoviště před Legoland a počkáme, až v 10 hodin otevřou. Celý den do cca 19 hod budeme v Legolandu (atrakce zavírají v 18 hod, ale park je otevřen ještě o hodinu déle) a pak vyrazíme zase na nějaký stellplatz poblíž. No a pak se budeme pár dní poflakovat po Německu (manželka měla v hledáčku ještě velký outlet Ingolstadt Village, který je asi 100 km daleko, a to celkem při cestě zpět do ČR – a asi je všem jasné, že jsme tam nakonec fakt zajeli :-)).

…a využití stellplatzů

První, co mě zajímalo, bylo, zdali se na parkovišti přímo před Legolandem dá přenocovat, resp. jestli tam lze přijet v noci a vyčkat do otevření parku. Nejde to. Je tam závora a samozřejmě i varování před pokutou – ti, kdo zůstanou po návštěvě parku přes noc, zaplatí 50 Eur. Takže tahle varianta padá. Do Legolandu jsme jeli touto trasou přes Norimberk, alternativně lze využít i vzdálenostně a časově víceméně shodnou trasu přes Mnichov. Pro přenocování jsme si vybrali stellplatz zdarma v Nattheimu (cca 400 km z Prahy). Je sice jen pro 4 auta (ve 22 hod už bylo plno), ale v pohodě jsme přespali ještě s pár dalšími obytňáky mimo značená stání – parkoviště je veliké, nikdo neprudil. Ráno jsme se kolem osmé vydali na zbylých asi 50 km (cca 40 minut jízdy po dálnici) před Legoland. Zde kolem 9 hod otevřeli závoru a v pohodě jsme zaparkovali na dostatečně velkém parkovišti, které je u příjezdu vpravo vyhrazeno obytným vozům. Cena za celodenní parkování je 6 Eur (platí se v areálu zábavního parku, ne až při výjezdu! Zaplatit ho můžete hned ráno, popř. ho lze zaplatit dopředu při objednání vstupného přes web).

Legoland Feriendorf a Camping – proč jsme si ho nevybrali

Legoland Deutschland obytným vozem

Další variantu pro ubytování je Legoland Feriendorf, jehož součástí je (kromě hotelů, apartmánů a dalších typů ubytování) i solidně dimenzovaný camping upravený převážně pro obytňáky. Lokalita je příznivá, pěšky jste v Legolandu za cca 5 minut chůze, přijdete dokonce z druhé strany, než je hlavní vchod, takže i fronta u vstupu může být v exponovaných časech kratší. Jenže jejich byznysmodel moc nechápu (kromě toho, že jim jde o to, co nejvíc vydělat). Pro 2 dospělé a 2 děti stojí ubytování na jednu noc od 100 Eur a v ceně jsou dva celodenní vstupy. To zní ještě docela dobře, JENŽE – přijet můžete až od 11 hod (což už je Legoland hodinu otevřený – takže reálně se do něj dostanete až odpoledne) a druhý den musíte odjet také do 11 hod. Sice si za 15 dalších eur můžete tento odjezd prodloužit, a to do 18 hod, jenže to akorát zavírá zábavní park, takže ani tam nemůžete být celý den až do konce a budete pořád hlídat hodinky. No, zkrátka nám to moc nedávalo smysl – nejen cenami, ale hlavně právě těmi časovými omezeními.

Kde složit hlavu po dnu plném zážitků?

Z parkoviště od Legolandu jsme odjížděli až kolem 19:15 a pro následné přespání jsme si vybrali stellplatz v Königsbrunnu (cca 60 km daleko, 45 minut jízdy), cena za noc 6 Euro (automat), elektřina volitelně z automatických pilířků za 0,5 eur/kWh. Bylo to relativně klidné místo, kde jsme měli vše, co člověk potřebuje, takže jsme se v autě vysprchovali, probírali zážitky z horských drah a nakonec i koukli na telku.

Užitečná Legolandí aplikace do mobilu

Před návštěvou Legolandu docela doporučuji stáhnout si jejich aplikaci do mobilu – zde pro Google Play a zde pro App Store. Pokud se nacházíte na území parku, ukazují se vám aktuální čekací doby u jednotlivých atrakcí a docela dobře se podle této aplikace i orientuje, pokud jste zde poprvé.

Líbil se vám článek? Nenechte si ho pro sebe:

4 komentáře

dalibor
23.1.2019

Díky za tip, nedávno jsem si koupil náš vysněný karavan a přemýšlel jsem, kam se vydat, aby i děti měli z výletu pořádnou radost. Po tomhle článku jsme zcela přesvědčen, že se s karavanem vydáme právě do Holandska.

Odpovědět

    Petr
    8.6.2019

    To jo, to jo, ale tady píše o legolandu Deutschland, to je v Německu, víme ? :-)

    Odpovědět

Petr
19.6.2019

Díky za tip! Možná to zkusim tohle léto si to s rodinou zpestřit.

Odpovědět

Dominik
13.7.2019

Tyjo, zní to opravdu skvěle! Moc díky za skvělý článek, který mi vnukl myšlenku toho, že bychom to s rodinkou také absolvovali, protože mám k dispozici na půjčení podobný obytný vůz.

Odpovědět

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *