Německo: Legoland Deutschland obytným vozem

21.9.2018 Honza Blažek , , 4 komentáře

Legoland Deutschland v německém Günzburgu je oblíbeným cílem i pro spoustu českých rodin s dětmi. Protože víceméně všude jezdíme obytným vozem, ani nás nenapadlo vyrazit do Legolandu jinak. Přináším osobní tipy, kudy jsme jeli, kde jsme přespali, kolik stálo vstupné a parkoviště a spoustu dalších informací, které by vám mohly pomoci při plánování vaší cesty, jakkoliv může probíhat úplně jinak…

přečíst celé

10 důvodů pro dovolenou v Německu

20.5.2016 Honza Blažek , 1 komentář

Do Německa se sice jezdí většinou služebně, nebo na nákupy, ale postupně rostou i čísla „dovolenkářů“.  Proč? Hledat důvody jsme se vydali s Volkswagenem Touran osobně a stejně jako vloni s Chorvatskem, přinášíme i tentokrát celou sérii užitečných tipů a postřehů – opět se zapojily všechny naše spřátelené blogy.

přečíst celé

Tři rovinaté německé oblasti ideální pro cyklovýlety

20.5.2016 Honza Blažek , 0 komentářů

Na první pohled se možná německé rovinaté oblasti mohou jevit jako neatraktivní, ale při bližším prozkoumání si i zde najdete spoustu zajímavých aktivit. Po staletí kulturně přetvářená krajina s mnoha jezery, řekami, říčkami i kanály dává šanci poznat tyto oblasti nejen autem, ale mnoha dalšími způsoby, nejlépe na kole.

přečíst celé

5 cílů na Německo-Německé hranici. Kde to vůbec je?

20.5.2016 Honza Blažek , 0 komentářů

Skoro to zní jako neznámý hit Ivana Mládka, ale také oblast, kde Německo dělila 40 let hranice mezi NSR a NDR, je dnes plná atraktivních turistických cílů. Pro jednu z našich reportážních tras jsme tedy zvolili region, v němž bylo před rokem 1989 z východní strany spousta míst jen obtížně přístupných.

přečíst celé