Jakému autonomnímu autu věří lidé nejvíc?

14.12.2018 Honza Blažek , , , 0 komentářů

Byť jsou nejen u nás plně autonomní auta na silnicích ještě v nedohlednu, rezonuje téma samořiditelných aut velmi silně. Populární komunitní síť DriveTribe se v anketě zeptala svých čtenářů, kterému z výrobců má u nich z hlediska autonomní jízdy největší důvěru. A protože je jízda bez řidiče samozřejmě velmi úzce spjata s bezpečností posádky, vyhrálo… Volvo.

přečíst celé

Povinnost zimních pneumatik v Evropě

1.11.2017 Honza Blažek , , 2 komentáře

Povinnost zimních pneumatik se v Evropě liší stát od státu. Vhod tedy může přijít můj jasný přehled předpisů evropských států platný pro sezonu 2017/2018

přečíst celé

Jak udělat z „blbého“ auta „chytré“?

22.11.2016 Honza Blažek , , 0 komentářů

T-Mobile včera představil pod názvem Chytré auto poměrně jednoduché řešení, které za přijatelné peníze umožní vašemu autu komunikovat s vaším chytrým telefonem. Jak to funguje a k čemu je to dobré?

přečíst celé

Jaké postřehy jsem si odnesl ze Škoda Safety Day?

26.9.2016 Honza Blažek 0 komentářů

Většina automobilové produkce je v oblasti bezpečnosti v zásadních oblastech srovnatelná. Jaké postřehy jsem si tedy mohl odnést z akce Škoda Safety Day?

přečíst celé

Test dětských autosedaček ADAC 2016 – kterou určitě nekupujte?

29.6.2016 Honza Blažek , , 9 komentářů

Pravidelný velký test dětských autosedaček prováděný německým autoklubem ADAC je jedním z nejlepších vodítek pro výběr té nejlepší a nejbezpečnější autosedačky pro vaše dítě. V roce 2016 prošlo náročným testování 26 výrobků a pouze jediný získal nejvyšší hodnocení. Podívejte se na přehlednou výsledkovou tabulku, ať víte, kterou sedačku určitě nekupovat.

přečíst celé

Povinná výbava v autě po Evropě

23.6.2016 Honza Blažek , , 2 komentáře

Povinná výbava v autě se může lišit i v rámci evropských států. Neznalost zákona neomlouvá – podívej se na přehled všech záludností a odlišností od naší praxe, ať zbytečně neplatíš pokutu. Kromě toho se u některých států i docela pobavíš…

přečíst celé

Crash-test Euro NCAP: Lancia Ypsilon pohořela. Doslova.

3.12.2015 Honza Blažek 0 komentářů

Po dlouhé době tu zase máme trochu skandál s crash-testy. V sedmém a pro letošním rok posledním kole nárazových testů Euro NCAP, které absolvovalo 15 nových vozů si největší pozornost zaslouží dvouhvězdičkový výsledek faceliftované Lancie Ypsilon, která po čelním nárazu dokonce začala hořet.

přečíst celé

Test zimních pneumatik ADAC: Jakou vybrat?

15.10.2015 Honza Blažek , , 4 komentáře

Německý autoklub uskutečnil další z řady svých nezávislých testů, které usnadní spotřebitelům výběr kvalitní zimní pneumatiky. Testem prošlo 35 typů zimních pneumatik ve dvou rozměrech – pro malé vozy a automobily nižší střední třídy.

přečíst celé