Filtr pevných částic FAP – jak se o něj u Peugeotů a Citroënů starat?

15.2.2016 Honza Blažek , 16 komentářů

Filtr pevných částic, který používá ve svých dieselových modelech Peugeot a Citroën, má od svého uvedení v roce 2000 zkratku FAP. V Česku se aktuálně téma spojené právě s tímto automobilovým dílem dost přetřásá a jak to tak bývá, je veřejný prostor často plný mýtů a polopravd. Pokusím se vše díky informacím přímo od technických školitelů Peugeotu a Citroënu uvést na pravou míru.

přečíst celé

Proč příznivci veteránské patiny nesmí chybět na letošním Rétromobile?

24.1.2015 Honza Blažek , , , 0 komentářů

Pokud patříte k příznivcům historických vozidel, jistě jste zaregistrovali „zázračné objevení“ kolekce šedesáti historických vozů v nálezovém stavu, jež původně patřily podnikateli a vizionáři Rogeru Baillonovi, jenž vozy sbíral s cílem založení vlastního muzea. Zapomenuté ležely ve stodolách a přístřešcích téměř padesát let.

přečíst celé

Obyčejné veterány získávají na hodnotě. Nemáte je v garáži?

18.5.2014 Honza Blažek , , 0 komentářů

Historická vozidla se za posledních pět deset let dostala i do hledáčku investorů a jejich cena rok od roku roste. Pokud si ale myslíte, že procentuálně nejvyšší nárůsty hodnot jsou výsadou pouze exkluzivních vozů, zbystřete! Možná máte právě vy máte v garáži veterán, který podle statistik německého trhu za loňský rok získal nejvíc na ceně.

přečíst celé

Kupujete ojetinu? 7 věcí, do kterých předchozí majitel určitě neinvestoval

19.3.2014 Honza Blažek , , , 3 komentáře

S pravděpodobností hraničící s jistotou, vás u auta, které si odvážíte z bazaru, čekají další nutné investice do jeho údržby. Mám pro vás pět tipů, na co se před jeho koupí zaměřit, abyste se mohli lépe finančně připravit na to, co vás následně čeká, popř. vám tato zjištění mohou pomoci ještě dále srazit cenu bazarového auta dolů.

přečíst celé

7 věcí, na které si dejte pozor u luxusní ojetiny

5.3.2014 Honza Blažek , , , , 1 komentář

Sám znám pár lidí, kteří neodolali lákavé bazarové nabídce a rozhodli se pořídit si ojetý luxusní vůz. Což o to, pořizovací cena bývá až neuvěřitelně výhodná, prvních pár vyjížděk většinou také, ale riziko, že se do takového auta následně pěkně „vysypete“ je dost velké. Mám sedm základních tipů, na co si dát pozor.

přečíst celé

Tři strategie, jak prodat vaše auto

26.2.2014 Honza Blažek , 3 komentáře

Chcete prodat svoje auto? Pak si nejprve rozmyslete svou strategii – správný postup vám může vydělat peníze navíc.

přečíst celé