Jak se určuje cena veteránů?

9.3.2016 Honza Blažek 2 komentáře

Určit správně cenu veterána je poměrně komplikovaný proces, který vyžaduje hodně znalostí a zkušeností. Zásadním vodítkem je 5 mezinárodně definovaných stavů, kterými se hodnotí konkrétní exemplár historického vozidla. Přináším jejich stručný přehled, který může pomoci v prvotní orientaci.

přečíst celé

7 tipů, jak si maximálně užít veteránskou rallye

3.9.2015 Honza Blažek 0 komentářů

Vyzkoušet si veteránskou rallye pravidelnosti, která se řadí k těm nejlepším v Evropě, to je nabídka, kterou nelze odmítnout. A tak, i když to bylo narychlo a vím, že významnou roli sehrál i sled hned několika okolností, s nadšením a bez zaváhání přijímám nabídku od Škoda Classic zajet si letošní Hamburg-Berlin-Klassik se Škodou 1000 MB Rally z roku 1967. A dostávám bonus – budu moci zároveň vyzkoušet, jak pevný je náš manželský svazek.

přečíst celé

Proč příznivci veteránské patiny nesmí chybět na letošním Rétromobile?

24.1.2015 Honza Blažek , , , 0 komentářů

Pokud patříte k příznivcům historických vozidel, jistě jste zaregistrovali „zázračné objevení“ kolekce šedesáti historických vozů v nálezovém stavu, jež původně patřily podnikateli a vizionáři Rogeru Baillonovi, jenž vozy sbíral s cílem založení vlastního muzea. Zapomenuté ležely ve stodolách a přístřešcích téměř padesát let.

přečíst celé

Obyčejné veterány získávají na hodnotě. Nemáte je v garáži?

18.5.2014 Honza Blažek , , 0 komentářů

Historická vozidla se za posledních pět deset let dostala i do hledáčku investorů a jejich cena rok od roku roste. Pokud si ale myslíte, že procentuálně nejvyšší nárůsty hodnot jsou výsadou pouze exkluzivních vozů, zbystřete! Možná máte právě vy máte v garáži veterán, který podle statistik německého trhu za loňský rok získal nejvíc na ceně.

přečíst celé