Povinnost zimních pneumatik v Evropě

1.11.2017 Honza Blažek , , 2 komentáře

Povinnost zimních pneumatik se v Evropě liší stát od státu. Vhod tedy může přijít můj jasný přehled předpisů evropských států platný pro sezonu 2017/2018

přečíst celé

7 tipů na dárky, ze kterých bych měl sám radost

11.12.2016 Honza Blažek , 2 komentáře

Pokud auta bereš jako normální spotřební věc, která ti žíly netrhá, tak pro tebe nemusí být vůbec jednoduché vybrat dárek někomu, kdo auta naopak miluje. Připravil jsem pro tebe, ať už jsi přítelkyně, manželka, maminka či babička (a případně protějšky v mužské verzi) sedm tipů na oblasti, kde dárek hledat a kde zaručeně nešlápneš vedle. Ostatně, každý z uvedených dárků bych tuze rád dostal i já.

přečíst celé

Jak udělat z „blbého“ auta „chytré“?

22.11.2016 Honza Blažek , , 0 komentářů

T-Mobile včera představil pod názvem Chytré auto poměrně jednoduché řešení, které za přijatelné peníze umožní vašemu autu komunikovat s vaším chytrým telefonem. Jak to funguje a k čemu je to dobré?

přečíst celé

Test dětských autosedaček ADAC 2016 – kterou určitě nekupujte?

29.6.2016 Honza Blažek , , 9 komentářů

Pravidelný velký test dětských autosedaček prováděný německým autoklubem ADAC je jedním z nejlepších vodítek pro výběr té nejlepší a nejbezpečnější autosedačky pro vaše dítě. V roce 2016 prošlo náročným testování 26 výrobků a pouze jediný získal nejvyšší hodnocení. Podívejte se na přehlednou výsledkovou tabulku, ať víte, kterou sedačku určitě nekupovat.

přečíst celé

Test zimních pneumatik ADAC: Jakou vybrat?

15.10.2015 Honza Blažek , , 4 komentáře

Německý autoklub uskutečnil další z řady svých nezávislých testů, které usnadní spotřebitelům výběr kvalitní zimní pneumatiky. Testem prošlo 35 typů zimních pneumatik ve dvou rozměrech – pro malé vozy a automobily nižší střední třídy.

přečíst celé

Začínáte s akčními kamerami? Neutrácejte víc, než je nutné.

21.8.2015 Honza Blažek , 0 komentářů

Synonymem akčních kamer je logicky jejich průkopník GoPro Hero, ale zcela logicky také produkty této společnosti patří na špičku i v oblasti financí. Pokud jste začátečník nebo víte, že ve vašem případě půjde spíše o občasné natáčení, určitě se budete dívat po alternativách. Jednou takovou, a dlužno hned v úvodu podotknout, že ne vůbec špatnou, je Lamax X6 Action, u kterého vyjde celá sada včetně většiny držáků na 3000 Kč. Vyzkoušeli jsme ji společně s Věrou Petrů Vostrou (www.autokabelky.cz) nejen na běžných autech, ale také na formuli. Jak dopadlo naše srovnání?

přečíst celé