7 tipů na dárky, ze kterých bych měl sám radost

11.12.2016 Honza Blažek , 2 komentáře

Co já mu (jí) tak dám?

Pokud auta bereš jako normální spotřební věc, která ti žíly netrhá, tak pro tebe nemusí být vůbec jednoduché vybrat dárek někomu, kdo auta naopak miluje. Připravil jsem pro tebe, ať už jsi přítelkyně, manželka, maminka či babička (a případně protějšky v mužské verzi) sedm tipů na oblasti, kde dárek hledat a kde zaručeně nešlápneš vedle. Ostatně, každý z uvedených dárků bych tuze rád dostal i já.

tipy na dárky pro automobilové nadšence i normální motoristy to nemusí být ve skutečnosti tak jednoduché, jak to na první pohled vypadá. Jasné, můžeš koupit u dealera značky, kterou máte v garáži, nějakou klíčenku či modýlek auta, ale udělá to opravdovou radost? Zkusil sestavit žebříček sedmi oblastí, v kterých byste neměli šlápnout při hledání dárku vedle. Nechtěl jsem jít do detailů, protože by to bylo zbytečné – konkrétní preference každého obdarovaného jsou přece jiné a nejlépe je samozřejmě znají jen jeho nejbližší. Použité fotky jsou jen ilustrační, tipy na dárky a oblasti, kde hledat, ber jako rámcové a mají plnit roli hlavně inspirativní.

tipy na dárky

1. Butik oblíbené značky

Kdo si dá práci, najde i v buticích automobilek víc, než jen čepice a trička.

Zkus pečlivě projít nabídku butiků oblíbené značky. Nesoustřeď se jen na věci, které má nejbližší dealer ve vitríně, ale hledej na internetu něco jiného, zvláštního, hezčího. Obvykle nebývá problém si to nechat přes dealera objednat o dovést. Dokonce ani cena nemusí být kdovíjak přepálená. Jako u každého dárku, jde hlavně o nápad – může to být „pitomej“ hrneček (ale v pěkném originál designu), osuška, triko, kryt na mobil, cestovní taška, baťoh v retrostylu…

tipy na dárky pro motoristy tipy na dárky pro motoristy tipy na dárky pro motoristy tipy na dárky pro motoristy tipy na dárky pro motoristytipy na dárky pro motoristy

2. Hodinky

Hodinky jsou samozřejmě specifická kategorie, protože jejich cenové rozpětí je obrovské. Takže pro uklidnění, nemám teď na mysli nějaké speciální kousky renomovaných značek v ceně několika desítek či stovek tisíc korun, ale překvapivě se dají i za vcelku rozumné peníze sehnat kvalitní a zajímavé hodinky, které o majiteli prozradí jeho lásku k dané značce, i přímo v nabídce daných automobilek či hodinářských výrobců.

tipy na dárky pro motoristy tipy na dárky pro motoristytip na dárek hodinky škoda

3. Model auta

Možná si myslíš, že je to až příliš dětinské, ale věz, že každý, kdo má auta rád, dokáže také ocenit kvalitní model. Jen upozorňuji na slovo kvalitní, které v modelářské oblasti hraje v době, kdy všechno válcuje Čína, velmi důležitou roli. Kde hledat? Opět něco najdeš v nabídce daných značek, ale pro lepší a kvalitnější výběr je určitě dobré se podívat do specializovaných e-shopů. Aniž bych chtěl dělat reklamu, a fakt to není placený odkaz, můžu tě s klidným svědomím odkázat třeba na Small Cars, od kterých si kupuji modýlky já. A jaký model vybrat? Podle oblasti zájmu – veterána, závodní auto, současný model, oblíbený vůz, auto snů…

tipy na dárky pro motoristy

4. Kvalitní knížka

Levná kniha s patinou koupená z lásky v antikvariátu může být lepším dárkem, než drahá fotokniha o ničem.

Kvalitní knížkou určitě nic nezkazíš a je jedno, jde-li o klasickou publikaci (k té bych se v případě dárku jednoznačně přiklonil já), nebo e-knihu. Nabídka je opět velmi široká, jak finančně, tak tématicky i obsahově – může jít o encyklopedii, životopis, cestopis, knihu věnovanou jednomu modelu či značce, publikace plná fotek, od českých autorů nebo sehnaná z ciziny. Mimochodem, z českých autorů mohu doporučit Jana Tučka, Zdeňka Vacka a Jana Králíka – znám se s nimi a vím, že nepublikují bludy, ale jejich knižní počiny mají vždy velkou obsahovou hodnotu. Tím netvrdím, že ostatní autoři to flákají, ale důležité je, aby měla kniha pro obdarovaného nějaký přínos, a když už ne jiný, tak ať se pěkně vyjímá v knihovně. Můj osobní tip je zkusit při objednání dosáhnout třeba i na věnování přímo od autora, nebo následně navštívit autogramiádu. To pak dárek posune do úplně jiného levelu. A nemyslete si, řada autorů umožňuje koupi knihy přímo z jejich webových stránek, a tak je možnost věnování fakt docela reálná. Sám to využívám, když to jde. A zase tip: u knih se nebojte hledat i v antikvariátech či na webech, kde se prodává použitá literatura. Můžete opět najít zajímavé kousky, u kterých to, že jsou „ošmatané“, ještě zvýší jejich patinu a vzácnost.

tipy na dárky pro motoristy tipy na dárky pro motoristy tip na dárek pro řidiče tipy na dárky pro motoristy tipy na dárky pro motoristy tipy na dárky pro motoristy

5. Kalendář

Raději zase hned na úvod objasním, že nemám na mysli kalendáře s polo- (až zcela) obnaženejma holkama umaštěnejma od oleje, ale opět spíše kvalitnější záležitosti, které si bez problémů pověsíte do kanceláře či dokonce obýváku. Vděčná je historická tématika, či motorsport. Opět hledej spíše vysokou kreativitu a zpracování, které je mnohdy vyloženě umělecké… i když nejslavnější Pirelli kalendář se ti bude asi shánět poměrně špatně.

tipy na dárky pro motoristy

6. Lego Technic

Každý kdo miluje auta, zůstal duší stále dítětem, a tak si můžete být jistí, že mu udělá radost i něco takového, jako je „obyčejné“ Lego. Jenže v nabídce tohoto výrobce právě můžete najít i hodně speciální kousky, které jsou od základních stavebnic na hony vzdálené (připravte se na to, že i cenově). Třeba aktuální novinka v podobě modelu Porsche 911 GT3.

tipy na dárky pro motoristy

7. Něco praktického

Zapomeň na škrabku na led nebo tažné lano, sonduj, co by se obdarovanému tak mohlo hodit. Třeba mně by se zrovna hodila nějaká slušnější dobíječka baterií se startérem (tzv. startovací booster), abych mohl lépe startovat svoje dva youngtimery, s nimiž samozřejmě tak často nejezdím. Radost může udělat i kvalitní sada nářadí nebo praktický organizér do kufru.

tip na dárek pro motoristy tip na dárek pro motoristy tip na dárek pro motoristy tip na dárek pro motoristy

Líbil se vám článek? Nenechte si ho pro sebe:

2 komentáře

Martin
3.7.2018

Zdravím, z pohledu na modely aut se mi podlamují kolena. Stejně tak kolegovi z práce, jsme tím posedlí. Bude mít za chvíli narozeniny a tak mě nenapadá nic jinýho než model pěknýho veterána.

Odpovědět

gabi
21.11.2018

super článek .. díky za tipy :-)

Odpovědět

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *