Crash-test Euro NCAP: Lancia Ypsilon pohořela. Doslova.

3.12.2015 Honza Blažek 0 komentářů

Lancia v plamenech!

Po dlouhé době tu zase máme trochu skandál s crash-testy. V sedmém a pro letošním rok posledním kole nárazových testů Euro NCAP, které absolvovalo 15 nových vozů si největší pozornost zaslouží dvouhvězdičkový výsledek faceliftované Lancie Ypsilon, která po čelním nárazu dokonce začala hořet.

Hoří, má panenko!

Za požárem stál zřejmě zkrat baterie po nárazu a následné vzplanutí uniklé brzdové kapaliny.

Dříve elegantní a opěvovaná značka s dlouhou tradicí, která se v posledních letech ocitla na totální periferii zájmu, o sobě zase dala vědět. Bohužel v dost negativním slova smyslu. Faceliftované provedení miniautomobilu Lancia Ypsilon bylo podrobeno nárazovým zkouškám Euro NCAP a utrhlo si pořádnou ostudu – nejen, že získalo pouhé dvě hvězdičky, ale po offsetovém čelním nárazu auto dokonce začalo hořet. Video z této události sice nebylo uveřejněno, ale vše nasvědčuje tomu, že z motorového prostoru vyšlehly plameny kvůli zkratu baterie, což zase vedlo ke vznícení uniklé brzdové kapaliny. Nová Lancia Ypsilon 1.2 Gold v řeči čísel získala 44% za ochranu dospělých cestujících, 79% za ochranu dětských cestujících, 64% za ochranu chodců a 38% za asistenční systémy.

Zbytek aut bez větších problémů

Většina z běžných vozů dostala očekávané hodnocení pěti hvězdiček.

Další testované vozy již žádný skandál nedopustily. Mezi pětihvězdičkovými premianty jsou  Opel Astra, Renault Megane, Renault Talisman, Kia Sportage, Kia Optima, BMW X1, Mercedes-Benz GLC, Lexus RX, Infiniti Q30, Jaguar XE a Jaguar XF. Čtyři hvězdičky si z testu odnášejí Mini Clubman a Nissan Navara, BMW Z4 dostalo hvězdičky tři.

Líbil se vám článek? Nenechte si ho pro sebe:

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *