10 důvodů pro dovolenou v Německu

20.5.2016 Honza Blažek , 1 komentář

Naše německé putování

Do Německa se sice jezdí většinou služebně, nebo na nákupy, ale postupně rostou i čísla „dovolenkářů“.  Proč? Hledat důvody jsme se vydali s Volkswagenem Touran osobně a stejně jako vloni s Chorvatskem, přinášíme i tentokrát celou sérii užitečných tipů a postřehů – opět se zapojily všechny naše spřátelené blogy.

Německo vyhlásilo na rok 2016 jako turistické téma „Dovolená ve fascinující německé přírodě“. Třetina plochy státu je totiž pod zvláštní „přírodní“ ochranou. Ročně za poznáním zdejších národních parků a dalších krajinných krás přijede na 2,5 milionu Evropanů (plus miliony domácích). Také proto jsme pro letošní cestovatelské bloggerské putování zvolili Německo a jeho přírodu – ale jsou i další důvody k rozhodnutí vydat se na výlet či dovolenou k našim největším sousedům. Realizaci celého projektu, s jehož výstupy se můžete kromě mého blogu setkat i na www.autokabelky.cz, www.classicblog.cz a www.automotofin.cz,  podpořili Volkswagen a Německá centrála cestovního ruchu.

Na mém blogu vám dám tři tipy na rovinaté cyklistické oblasti, kde se moc nenadřete a provedu vás nepříliš známou oblastí bývalé hranice mezi NDR a NSR, přičemž samozřejmě nemůžeme vynechat návštěvu Autostadtu. Kromě jiného během cestopisu díky zhruba 2000 najetým kilometrům vznikl i test nového Volkswagenu Touran 2.0 TDI.

1. Příroda

Německo má 16 národních parků, 100 přírodních parků a 15 biosférických rezervací UNESCO.

Německo cestopis

2. Města

Německá města mají povětšinou velmi uspořádaný ráz a navzdory válce i spoustu historických památek.

Rozmanitá, přes devastující vliv války mnohá s historickými památkami, původními i obnovenými, a pozoruhodnými moderními architektonickými skvosty. Romantická, živá, upravená.

Německo cestopis

3. Lidové slavnosti

Na 10 000 akcí každý rok uchovává rozmanitost lidových zvyků a obyčejů, široká je i kulturní nabídka – divadla, hudební festivaly i svátky. Není to jen Oktoberfest v Mnichově, ale také vinařské a další slavnosti.

4. Hrady a zámky

Je jich tolik, že byla vytvořena celá řada okruhů a cest, které vnáší do jejich poznávání „pořádek“. Nejslavnější je Burgenstrasse vedoucí z Prahy až do Mannheimu (1200 km). Můžete se za hrady a zámky vydat i lodí po Rýnu nebo se pokusit poznat nejkrásnější německé parky a zahrady.

5. Muzea

Tipněte si, kolik existuje v Německu muzeí? Přes 5000, a další přibývají. Každoročně se uskuteční téměř 10 000 výstav. S dějinami je také spojena většina z téměř tří desítek míst zařazených mezi památky UNESCO.

6. Dopravní dostupnost a nákupy

Německo je „za rohem“, má nejdokonalejší síť dálnic v Evropě (zatím bezplatnou), dostupné je i po železnici a pro turisty je zajímavá i lodní doprava. Navíc zde lze výhodně nakupovat – za zdejšími slevami nejezdí jen Češi.

Německo cestopis

7. Aktivní dovolená

Tisíce kilometrů měří pěší i cyklistické stezky, tradiční je i táboření (kempink), k dispozici jsou aquaparky, bohatá je nabídka lázní a zdravotních rehabilitačních pobytů. Spíš pro otužilce pak také pobyt u severních moří. Stále oblíbenější je také Golf – praktický vyhledávač golfových hřišť najdete například zde.

Německo cestopis

8. Gastronomie

Německá kuchyně získává na pověsti, michelinských hvězdiček tu má přes 300 restaurací. Důležitá je však kvalita, ochota, čistota a poctivost v obyčejných hostincích i na stáncích. Čechy jistě potěší možnost poznávat rozmanitá piva a rostoucí počet znalců vín v naší zemi také vinné stezky.

Německo cestopis

9. Dovolená s rodinou

Německo, to nemusí být jen služební cesta nebo výhodný nákup, ale také překvapivě příjemná dovolená.

Tematické a zábavní parky (např. Legoland, Europark, Autostadt, Hansa-Park). Rodiny s dětmi mají takřka všude zvýhodnění a stovky hotelů v některých spolkových zemích (např. Bavorsku) nabízejí v sezoně nocleh pro děti do 15 let zdarma!

10. Infrastruktura pro obytná auta

Každý, kdo sleduje můj blog pravidelně ví, že jsem fanda obytňáků, takže je mi na Německu také velmi sympatické, že má vybudovanou hustou a funkční síť stellplatzů i kempů. Vyrazit do Německa na prodloužený víkend s obytným autem může znamenat investice do ubytování v řádu pouze nižších desítek eur.

Německo cestopis

 

Líbil se vám článek? Nenechte si ho pro sebe:

1 komentář

Dalibor
13.12.2018

Ta příroda vypadá opravdu lákavě. Rádi se ženu jezdíme na řeku a v Německu jsme ještě nikdy nebyli, tak bychom se tam mohli na jaře jet podívat.

Odpovědět

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *