Seat Ateca – menší sourozenec pro Škoda Kodiaq

11.2.2016 Honza Blažek 0 komentářů

Bylo na čase

Seat Ateca se oficiálně představil, a tak už víme, jak vypadá menší a vzdálenější sourozenec pro větší model Škoda Kodiaq, jehož studie se objeví v Ženevě, sériová verze v Paříži a na našem trhu se toto velké až sedmimístné mladoboleslavské SUV dostane na přelomu roku.

První SUV od Seatu je o třídu menší, než Škoda Kodiaq, která se ve fázi studie ukáže v Ženevě.

Již od jarního předprodeje bude Seat Ateca k dispozici s poměrně širokou nabídkou verzí. Motorová paleta benzinových motorů TSI a turbodieselů TDI,pokrývá rozsah výkonu od 85 kW (115 k) do 140 kW (190 k), a kromě předního pohonu je samozřejmě k dispozici i pohon všech kol. Stejně tak u převodovek nechybí kromě manuální také klasické dvouspojková DSG. Jak je dnes nutností, nabízí Seat Ateca také celou škálu moderních technologií a systémů – mimo jiné světlomety LED, asistent pro jízdu v dopravní koloně a nový asistent pro stav nouze, soubor informačních a zábavních systémů nejnovější generace s 8“ dotykovým displejem a konektivitou Full Link. Seat Ateca bude v nabídce ve třech výbavových liniích, vrcholnou verzí bude Ateca XCELLENCE.

SEAT-ATECA-03 small

S délkou 4,36 metru je Seat Ateca typickým zástupcem kompaktních SUV

Seat Ateca měří na délku 4,36 metru, takže skvěle pasuje mezi ostatní kompaktní SUV a jeho zavazadlový prostor má ve standardu základní objem 510 litrů, resp. 485 litrů u verzí s pohonem všech kol. Název modelu je v souladu s tradicemi značky Seatinspirován španělským zeměpisem. Vesnice Ateca leží na západě Zaragozy v srdci Pyrenejského poloostrova. Jednou z vychytávek Seatu Ateca je tzv. uvítací osvětlení, které při odemknutí dveří promítne na vozovku pomocí LED diod název a siluetu tohoto modelu.

SEAT-ATECA-12 small  SEAT-ATECA-11 small

Seat Ateca je zároveň i vzdálenějším a menším sourozencem pro nové velké SUV, které plánuje Škodovka. O něm jsem se více rozepsal v následujícím příspěvku.

 

Líbil se vám článek? Nenechte si ho pro sebe:

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *