Španělský Montserrat obytným autem

9.9.2019 Honza Blažek , 0 komentářů

Jedno z nejnavštěvovanějších míst ve Španělsku nás logicky také zlákalo, a tak jsme se od Costa Brava vypravili do zhruba 50 kilometrů vzdáleného pohoří Montserrat, kde stojí světoznámý klášter. Poradím, jak se tam dostat s obytňákem a dokonce i přespat. Východ slunce za to stojí!

přečíst celé

Německo: Legoland Deutschland obytným vozem

21.9.2018 Honza Blažek , , 4 komentáře

Legoland Deutschland v německém Günzburgu je oblíbeným cílem i pro spoustu českých rodin s dětmi. Protože víceméně všude jezdíme obytným vozem, ani nás nenapadlo vyrazit do Legolandu jinak. Přináším osobní tipy, kudy jsme jeli, kde jsme přespali, kolik stálo vstupné a parkoviště a spoustu dalších informací, které by vám mohly pomoci při plánování vaší cesty, jakkoliv může probíhat úplně jinak…

přečíst celé

Cestopis: Portugalsko obytným autem (2017)

24.10.2017 Honza Blažek , 1 komentář

Portugalsko je pro dovolenou s obytným autem docela ráj – nikdo neprudí, že stojíte na parkovišti přímo na břehu Atlantiku, ceny na stellplatzech, v kempech i restauracích jsou vcelku přijatelné. Jen je to teda trochu z ruky…My jsme za 25 dní najeli 6200 kilometrů, a tak jsem se rozhodl se alespoň ve stručnosti podělit s našimi postřehy, které vám mohou pomoci při plánování vaší příští výpravy.

přečíst celé

Stání pro obytná auta u Lago di Garda: 5 tipů

9.11.2016 Honza Blažek , 2 komentáře

Lago di Garda je pro řadu českých obytných aut oblíbeným výletním cílem. Z vlastní zkušenosti jsem vybral 5 stání (stellplatzů) na březích tohoto jezera. díky kterým můžete zásadně ušetřit za kempy v této lokalitě.

přečíst celé

Stellplatz & Camping Guide by Autoblogger

30.8.2016 Honza Blažek , 4 komentáře

Stellplatz & Camping Guide by AUTOBLOGGER: S obytným autem cestujeme po Evropě už skoro deset let a v sezóně v něm strávíme v součtu klidně i dva měsíce. Za tu dobu už jsme samozřejmě leccos navštívili a ujeli desítky tisíc kilometrů a na našich cestách logicky také hledáme vhodná místa k přespání – někdy kempy, někdy tzv. stellplatzy a někdy stojíme jen tak na divoko. Rád se s vámi interaktivní mapou podělím o získané zkušenosti a tipy.

přečíst celé

Stellplatz Perigueux

11.8.2016 Honza Blažek , 0 komentářů

Périgueux stellplatz – perfektní místo pro přespání s obytným autem, pokud cestujete na západní pobřeží Francie. Nabízí základní servis bez elektřiny.

přečíst celé

Jízda s obytným autem – moje tipy z vlastní zkušenosti

17.4.2016 Honza Blažek , 2 komentáře

Chystáte se na svojí premiérovou výpravu obytným vozem? Pak možná hledáte tipy pro první jízdu a obecné leckdy přeložené poučky vám moc nepomohly? Možná vám tedy přijdou vhod moje tipy, které vzešly jen a pouze z vlastní zkušenosti – před pár lety jsem totiž za volant obytného auta poprvé usedl i já… a od té doby netrávíme dovolenou jinak a dokonce jsme si obytňák pořídili i domů. Rád se s vámi tedy podělím o svoje vlastní zkušenosti.

přečíst celé

Jízda s obytným autem – 1. díl: Rozměry auta v praxi

17.4.2016 Honza Blažek , 0 komentářů

To, že má obytné auto velké rozměry, každý vidí, ale co to znamená v praxi? V prvním díle mého seriálu s vlastními tipy na bezproblémovou jízdu s obytným autem přináším rady, které souvisí právě s rozměry auta. Kdy dávat pozor na větve? Jak neuvíznout u pumpy? Proč neparkovat podle zdi?

přečíst celé