Cestopis: Portugalsko obytným autem (2017)

24.10.2017 Honza Blažek , 1 komentář

Portugalsko je pro dovolenou s obytným autem docela ráj – nikdo neprudí, že stojíte na parkovišti přímo na břehu Atlantiku, ceny na stellplatzech, v kempech i restauracích jsou vcelku přijatelné. Jen je to teda trochu z ruky…My jsme za 25 dní najeli 6200 kilometrů, a tak jsem se rozhodl se alespoň ve stručnosti podělit s našimi postřehy, které vám mohou pomoci při plánování vaší příští výpravy.

přečíst celé

Jak objet slovinskou dálnici 2017

26.6.2017 Honza Blažek , 27 komentářů

Byť je cesta do Chorvatska samozřejmě jak na rakouských tak chorvatských dálnicích zatížena poplatky, za malý kousek slovinské dálnice se nám logicky platit nechce, tím spíše, když je slovinská dálniční známka drahá (15 Eur pro osobák) a platí jen 7 dní, takže většina lidí si musí koupit hned dvě. Z Chorvatska jsem se právě vrátil, takže jsem i letos osobně projel docela pohodovou objížďku slovinské dálnice a připravil pro vás i přehledné jednostránkové PDF s itinerářem, díky kterému nezabloudíte. Jsou oproti loňsku nějaké změny?

přečíst celé

Stání pro obytná auta u Lago di Garda: 5 tipů

9.11.2016 Honza Blažek , 0 komentářů

Lago di Garda je pro řadu českých obytných aut oblíbeným výletním cílem. Z vlastní zkušenosti jsem vybral 5 stání (stellplatzů) na březích tohoto jezera. díky kterým můžete zásadně ušetřit za kempy v této lokalitě.

přečíst celé

Stellplatz & Camping Guide by Autoblogger

30.8.2016 Honza Blažek , 3 komentáře

Stellplatz & Camping Guide by AUTOBLOGGER: S obytným autem cestujeme po Evropě už skoro deset let a v sezóně v něm strávíme v součtu klidně i dva měsíce. Za tu dobu už jsme samozřejmě leccos navštívili a ujeli desítky tisíc kilometrů a na našich cestách logicky také hledáme vhodná místa k přespání – někdy kempy, někdy tzv. stellplatzy a někdy stojíme jen tak na divoko. Rád se s vámi interaktivní mapou podělím o získané zkušenosti a tipy.

přečíst celé

Stellplatz Perigueux

11.8.2016 Honza Blažek , 0 komentářů

Périgueux stellplatz – perfektní místo pro přespání s obytným autem, pokud cestujete na západní pobřeží Francie. Nabízí základní servis bez elektřiny.

přečíst celé

Povinná výbava v autě po Evropě

23.6.2016 Honza Blažek , , 1 komentář

Povinná výbava v autě se může lišit i v rámci evropských států. Neznalost zákona neomlouvá – podívej se na přehled všech záludností a odlišností od naší praxe, ať zbytečně neplatíš pokutu. Kromě toho se u některých států i docela pobavíš…

přečíst celé

10 důvodů pro dovolenou v Německu

20.5.2016 Honza Blažek , 0 komentářů

Do Německa se sice jezdí většinou služebně, nebo na nákupy, ale postupně rostou i čísla „dovolenkářů“.  Proč? Hledat důvody jsme se vydali s Volkswagenem Touran osobně a stejně jako vloni s Chorvatskem, přinášíme i tentokrát celou sérii užitečných tipů a postřehů – opět se zapojily všechny naše spřátelené blogy.

přečíst celé

Tři rovinaté německé oblasti ideální pro cyklovýlety

20.5.2016 Honza Blažek , 0 komentářů

Na první pohled se možná německé rovinaté oblasti mohou jevit jako neatraktivní, ale při bližším prozkoumání si i zde najdete spoustu zajímavých aktivit. Po staletí kulturně přetvářená krajina s mnoha jezery, řekami, říčkami i kanály dává šanci poznat tyto oblasti nejen autem, ale mnoha dalšími způsoby, nejlépe na kole.

přečíst celé